Projekt BIOTOOL

Zrównoważony wzrost roślin i oszczędność wody.

Projekty zaprojektowane z myślą o wywieraniu wpływu.

Zakres:
Europejski
Program finansowania:
Eurostars 2
Podmiot zarządzający:
EUREKA / CDTI
Data:
Od września 2020 r. do marca 2023 r.
Partnerzy:
Landlab

Projekt BIOTOOL to innowacyjne i ambitne przedsięwzięcie, którego celem jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki podchodzimy do badania efektywności wykorzystania wody (WUE) w roślinach.

Finansowany przez EUREKA Eurostars i opracowany przez Rovensa Next we współpracy z Landlab , włoskim centrum badawczym, projekt ma na celu stworzenie potężnego narzędzia do pomiaru, obliczania i oceny stanu wody roślin w czasie rzeczywistym, nawet w nieoptymalnych warunkach stosowania wody.

Projekt ma na celu zbadanie nowych substancji czynnych, takich jak związki wodorostów, które pozytywnie wpływają na procesy metaboliczne roślin. Rovensa Next opracowuje trzy nowe serie innowacyjnych biostymulantów: Super Primactive Range, która poprawia działanie gruntujące istniejących preparatów, gdy biostymulanty są stosowane przed zdarzeniami stresu abiotycznego; Super Curative Range, która zwiększa działanie lecznicze istniejących formuł, gdy biostymulanty są stosowane w trakcie lub po zdarzeniach stresu abiotycznego; oraz Preventive Effect Source, nowa odmiana ekstraktu z wodorostów otrzymywana delikatną metodą ekstrakcji.

W badaniach skuteczności agronomicznej stwierdzono, że niektóre preparaty poprawiają wydajność upraw w badaniach szklarniowych w warunkach stresu suszy. Następnym krokiem jest przeprowadzenie badań polowych na półkuli północnej i południowej w celu oceny skuteczności najbardziej obiecujących rozwiązań w walce z suszą.

We współpracy z Landlab, Rovensa Next dąży do zrewolucjonizowania rozwoju produktów w branży biostymulatorów poprzez opracowanie i przetestowanie innowacyjnej platformy w celu zrozumienia, w jaki sposób można poprawić zużycie wody w uprawach szklarniowych, zwiększając wiedzę i doświadczenie w zakresie stosowania biostymulatorów w warunkach stresu abiotycznego oraz tworząc większe zaangażowanie w ochronę środowiska dzięki zrównoważonym praktykom.

Rozwijajmy się razem.

Pomagamy przyspieszyć zieloną transformację. Oferujemy szeroką wiedzę lokalną i globalną pomoc techniczną.

"*" oznacza pola wymagane

Nazwa:*