Projekt AZMUD

Woda, energia i redukcja szkodników.

Projekty mające na celu wywarcie wpływu.

Zakres:
Europejski
Program finansowania:
PRIMA
Data:
od marca 2020 r. do października 2023 r.
Podmiot zarządzający:
Komisja Europejska

Projekt AZMUD, który jest częścią europejskiego programu PRIMA, ma na celu obniżenie kosztów produkcji nawet o 15% poprzez optymalizację wydajności szklarni.

PRIMA (Partnership on Research and Innovation in the Mediterranean Area) to współpraca między ośmioma partnerami z pięciu różnych krajów (Hiszpanii, Francji, Jordanii, Egiptu i Turcji), w tym obszaru badań i rozwoju w zakresie biokontroli firmy Rovensa, Aimplas – centrum technologicznego z 30-letnim doświadczeniem w branży tworzyw sztucznych.

Jednym z kluczowych elementów projektu jest opracowanie nowego systemu kontroli uwalniania opartego na dostosowanych do potrzeb biodegradowalnych polimerach.

System ten będzie wykorzystywany do powlekania i kapsułkowania naturalnych pestycydów z innowacyjnych preparatów botanicznych, takich jak ekstrakt z roślin astrowatych, pokrzywowatych i bobowatych, i jest odpowiedni do uprawy pomidorów, papryki i sałaty.

Kapsułki stopniowo uwalniają naturalne szkodniki, zwiększając skuteczność leczenia i chroniąc je przed światłem i temperaturą.

Projekt ma również na celu zmniejszenie zużycia wody, energii, składników odżywczych i pestycydów oraz promowanie wykorzystania ścieków do nawadniania i bezglebowego rozwoju różnych i innowacyjnych technologii. Inicjatywa ta została sfinansowana z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy o dotację nr 1914.

Rozwijajmy się razem.

Pomagamy przyspieszyć zieloną transformację. Oferujemy szeroką wiedzę lokalną i globalną pomoc techniczną.

"*" oznacza pola wymagane

Nazwa:*