Zrównoważony rozwój

Rozwijajmy zmianę.

Mamy wielkie ambicje, aby kształtować zrównoważoną przyszłość rolnictwa i napędzać jego biotransformację.

Wspólnie z naszymi partnerami na całym świecie staramy się stawiać czoła wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem i rozwijać kolejny rozdział w rolnictwie.

Naszym celem jest dbanie o lepszą przyszłość dla następnych pokoleń.

Zobowiązujemy się do przestrzegania zasad ESG (Environmental, Social and Governance), aby generować pozytywny długoterminowy wpływ na społeczeństwo.

Podejmowanie działań

Musimy przemyśleć sposób, w jaki działamy, wprowadzamy innowacje i produkujemy, abyśmy mogli rozwijać bardziej ekologiczną przyszłość i pomóc bezpiecznie wyżywić rosnącą globalną populację.

Naszym celem jest przewodzenie poprzez podejmowanie odważnych działań. Przeczytaj, jak Rovensa Next już wywiera pozytywny wpływ.

Nasze panele słoneczne zmniejszają emisję CO2

W naszych zakładach w Walencji uważnie obserwujemy wydajność naszych paneli słonecznych. Do tej pory zaoszczędziliśmy równowartość 15 ton CO2 i jesteśmy na dobrej drodze, aby zaoszczędzić jeszcze więcej w przyszłości. Gdy wszystkie panele będą działać z pełną wydajnością, umożliwi to produkcję 57 000 kWh zielonej energii rocznie, co odpowiada posadzeniu około 1219 drzew rocznie.

Zmniejszamy zużycie plastiku

Zmniejszyliśmy zużycie plastiku o 25% w butelkach o pojemności 1 l i o 11% w butelkach o pojemności 5 l w naszych zakładach produkcyjnych w Albacete w Hiszpanii. Ale nie ograniczamy się tylko do plastiku, ale także zmniejszamy emisję CO2 związaną z transportem i dystrybucją. Zmniejszenie ilości plastiku nie wpłynie na jakość naszych butelek. Wszystko to jest częścią naszego zobowiązania do zmniejszenia śladu węglowego zgodnie z celem UE „Fit for 55”, jakim jest zmniejszenie emisji o 55% do 2030 roku. Współpracujemy również z naszymi dostawcami, aby znaleźć nowe sposoby na zmniejszenie ilości odpadów, zwiększenie efektywności energetycznej i lepszą ochronę środowiska.

Odkryj, w jaki sposób projekt BIOTOOL rewolucjonizuje wzrost roślin i efektywność wykorzystania wody dzięki przełomowym badaniom nad substancjami aktywnymi z wodorostów i innych źródeł roślinnych.

Projekt AZMUD rewolucjonizuje nawadnianie i uprawę roślin dzięki innowacyjnym technologiom. Ma on potencjał obniżenia kosztów produkcji nawet o 15% dzięki wykorzystaniu ścieków oraz mniejszej ilości wody, energii i pestycydów.

Biosolutions
Nagroda za innowacyjność

Biimore, ultra-wydajny biostymulant zdobył nagrodę biosolutions Innovation Award za innowacyjny, ekskluzywny i zrównoważony proces fermentacji roślin.

Biimore to biostymulant o udowodnionym korzystnym wpływie na zwiększenie plonów i jakości upraw.

Nagroda
World BioProtection Award

Rovensa Next zdobyła dwie nagrody World BioProtection Awards i była nominowana w czterech różnych kategoriach, które doceniają nasze osiągnięcia jako innowatorów w branży biokontroli.

Certyfikat
Pamira ®

"Pudełka zawierające nasze produkty stałe i pudełka, w których je wysyłamy, nadają się w 100% do recyklingu i są certyfikowane logo recyklingu.

PAMIRA® to system odzysku opakowań po środkach ochrony roślin i nawozach płynnych w Niemczech.

Zaangażowanie w realizację celów zrównoważonego rozwoju

Rovensa Next jest zaangażowana w uczynienie planety lepszym miejscem do życia, a najlepszym sposobem, w jaki możemy wywrzeć wpływ, jest przyczynienie się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ: